ЛИВЕРПУЛ ГО ПОБЕДИ АРСЕНАЛ (3-1) И ДОБИ УШТЕ ЕДНО ГОЛЕМО АНГЛИСКО ДЕРБИ

Актуелниот англиски фудбалски првак Ливерпул славеше против Арсенал со 3-1 во ново големо дерби за него во Премиер лигата и се искачи на делба на првото место со Лестер и Евертон. Овој пораз во дербито за лондонкиот тим пак, значеше дека е прекината победничката мини серија од стартот која траеше две рунди.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста