Ливерпул доминира во идеалниот тим, Де Брујне на сезоната во ПЛ


Ливерпул доминира во тимот на сезоната во Премиер лигата, со дури петтмина играчи, Ван Дајк, Александер-Арнолд, Робертсон, Хендерсон и Мане. Меѓу најдобрите 11, двајца има Сити, Де Брујне, кој воедно е избран за најдобар играч, и поранешната легенда Силва. Исто толку од Лестер, Сојунчу и Варди, а по еден од Арсенал и Барнли, Обамејанг, односно голманот Поуп.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста