ЛЕВАНТЕ НА БАРДИ ОСТАНА ПОСЛЕДНЕ ВО ШПАНСКАТА ЛА ЛИГА

Енис Барди е во проблем бидејќи неговиот Леванте одново не победи, и по 0-0 со Осасуна остана на дното во Примера со само осум бодови и со нов негативен рекорд во Шпанскиот фудбал со 24 меча без победа во низа. Опстанокот на скоро половина од сезоната делува далеку за тимот на нашиот креатор.

Advertisements