Лекарски совети за внимателност до граѓаните во периодот на пеколни температури

Лекарски совети за внимателност до граѓаните во периодот на пеколни температури

Лекарите од итната медицинска помош советуваат граѓаните да бидат внимателни и непотребно да избегнуваат да се изложуваат на сонце и да пртестојуваат на отворено, посебно во критичните периоди од денот кога температурите се највисоки, а ув зраците најштетни.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )