ЛЕЈКЕРСИ ЗАГУБИЈА СЕ ШТО МОЖЕ ДА СЕ ЗАГУБИ ВО НБА ПРЕДСЕЗОНАТА

Лос Анџелес Лејкерси ги загубија сите пет подготвителни натпревари и сега е сосема е неизвесно како тоа ќе изгледа тимот со најмногу НБА титули во сезоната која започнува за една недела. Инаку Лејкерси утринава дома се поразени од Голден Стејт со 111-99 иако во екипата беа и големите ѕвезди Леброн Џејмс, Ентони Дејвис и Кармело Ентони.

Advertisements