Легендарниот Дида се враќа во првиот тим на Милан

Легендарниот бразилски голман Дида ќе добие нова улога во калчолигашот Милан. Дида од наредната сезона ќе биде тренер на голманите во првиот тим, како наследник на досегашниот Луиџи Турчи. Дида минатата година се врати во Милано и работеше со екипата до 17 години.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста