ЛЕ: Елмас со шпански предизвик, Адеми со руска задача во 1/16-финалето


Италијанскиот Наполи, во чии редови игра Елиф Елмас ќе се сретне со шпанска Гранда, додека загрепскиот Динамо на Аријан Адеми за противник го има руски Краснодар во шеснаестфиналната фаза од Лига Европа. Првите натпревари се играат на 18 февруари, а возвратните една недела подоцна. Во продолжение и останатите двојки:
Арсенал – Бенфика
Манчестер Јунајтед-Реал Сосиедад,
Тотенхем- Волфсберг
Лестер-Славија Прага
Милан-Ц.Ѕвезда
Рома-Брага
Салзбург-Вилјареал
Леверкузен-Јанг Бојс
Хофенхајм-Молде
Олимпијакос-ПСВ
Лил-Ајакс
Макаби ТА-Шахтар
Антверп-Ренџерс
Динамо Киев-Бриж

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста