Лазаров ги откри имињата за двомечот со светскиот првак

Селекторот Кирил Лазаров го објави списокот на повикани ракометари за претстојните два натпревари со светскиот првак Данска во квалификациите за наредното Европско првенство.

Линк до списокот:

http://macedoniahandball.com.mk/wp-content/uploads/2021/02/Spisok-na-povikani-rakometari-kvalifikatsiski-natprevari-so-reprezentatsijata-na-Danska-za-Men-s-EHF-EURO-2022.pdf Собирот на репрезентатицијата ќе биде на 6.март во 12 часот во хотелот Александар Палас. Првиот натпревар меѓу Македонија и Данска се игра во СЦ “Борис Трајковски” на 11.03.2021 (четврток) во 20:00 часот, а реваншот во Алборг на 14.03.2021 (недела) во 16:00 часот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста