НАЈНОВИ ВЕСТИ

ЛАЈПЦИГ-ПСЖ, битка за историја во лигата на шампионите

Вечерва од 21 часот во Лисабон се игра првото полуфинале од Лигата на шампионите. Лајпциг против Пари Сен Жермен. Историски момент за двата клуба, од причина што ниту еднаш во историјата не играле во финале. Претходно, ПСЖ едвај по пресврт во финишот ја совлада Аталанта, додека Лајпциг по голема борба излезе на крај со борбениот Атлетико Мадрид. Второто полуфинале меѓу Лион и Баерн се игра утревечер исто така од 21 часот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста