ЛА Лејкерс против Портланд во 1 коло од плеј-офот на западот

Портланд е  последната екипа која се најде во разигрувањето од НБА лигата. Составот на Трејл Блезјер изминатата ноќ го совлада тимот на  Мемфис Гризлис со 126:122. Со оглед на тоа дека на Портланд му требаше само една победа за место во плеј –офот го оствари очекувањето уште во првиот дуел. Најефиаксен во поебничкито тим беше Демијан Лилард со 31 поен и 10 асистенции, голема помош имаше од Јусуф Нуркиќ кој постигна 22 поени имаше и 21 скок.

Портланд во прватата рунда од плејофот ќе игра против лидерот на Западната конференција ЛА Лејкерс .

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста