Кутињо сака да се врати во Премиер лигата

Фудбалерот од средниот ред на Баерн, Филипе Кутињо, кој е во сопственост на Барселона, очекува да се врати во Премиер лигата, каде претходно играше за Ливерпул.

За 27-годишниот Бразилец сè уште се заинтересирани Тотенхем и Њукасл, како и Евертон, пренесува „Франс Фудбал“.

Според изворот, Кутињо и неговото опкружување се наклонети кон преселба во Њукасл, клуб кој треба да биде продадена на инвеститори од Саудиска Арабија.

Опцијата за Тотенхем е исто така постои, и покрај високата цена и плата на играчот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста