КУМАНОВО И АКАДЕМИЈА ФМП ДЕНЕСКА ГО ЗАТВОРААТ 5. КОЛО ВО КОШАРКАРСКАТА ЛИГА

Со натпреварот на Куманово и Академија ФМП денеска од 19 часот ќе заврши петтата рунда во домашната кошаркарска Супер лига. Домаќинот се бори за втора, а гостите за трета победа, а синоќа Пелистер кај Еуроникел во Кавадарци со 90-85 дојдоа до петтата и се лидери во првенството пред Гостивар, Работнички, ТФТ и МЗТ Скопје кои имаат ефект од 4-1.

Advertisements

Поврзани вести