Кумановец уапсен на граничниот премин „Белановце“

На 17.09.2020 во 09.50 часот на Граничниот премин Белановце од слобода бил лишен А.В.(29) од Куманово, затоа што при проверка било констатирано дека во оперативната евиденција се наоѓа на „стоп листа“, по наредба од Основен суд Куманово. Тој бил предаден на полциски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста