Кривична пријава против тетовчанец, фрлал отпад во Вардар

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.У.(65) од с.Желино, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на животната средина и природата со отпад“. На 01.08.2020, додека вработен во Министерство за земјоделие, шумарство и водостопанство вршел контрола на реката Вардар во с.Желино, го забележал И.У. како фрла отпад во реката.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста