Ковачев за Алфа:Бугарија нема да попушти во условувањата за Македонија

Бугарскиот устав е над пресудите во Стразбур, вели за Алфа бугарскиот европратеник Андреј Ковачев. Тој признава дека во Бугарија постои македонско малцинство, но неговата земја нема да попушти во своите условувања за македонските преговори со ЕУ.

 

 

 

 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста