КОШАРКАРИТЕ ЗАМИНАА ЗА ТАЛИН ЗА НОВИТЕ СРЕДБИ ОД КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП

Кошаркарите заминаа за Талин каде во сабота го започнуваме вториот квалификациски сегмент за Европското првенство во 2022 година.

Македoнија в сабота во балонот во главниот естонски град ја очекува меч со Италија, а два дена подоцна, практично на почетокот од следната седмица се соочуваме со домаќинот.

Нашата ситуација пред продолжението на натпреварите во групата Б по двата стартни пораза не е добра, но никој од оние што се на располагање нема намера да се откаже од мисијата.

Поврзани вести