КОШАРКАРИТЕ ВТОР ДЕН СЕ ВО МАВРОВО НА ПОДГОТОВКИ ЗА ПРЕТКВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА СП

Втор ден за нашите кошаркари на Маврово на вториот дел од подготовките за турнирот од претквалификациите за Светското првенство во 2023-тата. Меѓу оние што се борат за место во тимот што во август во балонот во Скопје ќе се соочи со Швајцарија и Словачка има и младинци кои можеби не можат веднаш да бидат носители, но во перспектива, сигурно.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста