Кошаркарите на МЗТ Скопје денеска ги започнаа подготвките за предизвиците оваа сезона.

Кошаркарите на МЗТ Скопје денеска ги започнаа подготвките за предизвиците оваа сезона. По речиси пет месечна пауза аеродромци утрово го имаа првиот тренинг на отворено, а сите останатите тренизи ќе се одвиваат според пртоколот кој го наложи Комисијата за заразни болести кога во прашање се екипните спортови во сала. Тренерот Ѓорѓи Кочов и годинава има респектабилен тим кој брои дури седумина репрезентативци и три странски засилувања, па така и важи за фаворит за титулатата во домашното првенство. Покрај македонскиот шампионат МЗТ ќе биде повторно дел и од АБА 2 лигата .

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста