КОШАРКАРИТЕ НА АКАДЕМИЈА ФМП ГОСТУВААТ КАЈ БАЛКАН ВО БИБЛ ЛИГАТА

Денеска бележиме еден меч во БИБЛ лигата. Станува збор за средба на нашата Академија ФМП кај бугарски Балкан, а за утре се предвидени и  два меча од домашната кошаркарска Супер лига. Во нив Пелистер го дочекува Гостивар, а МЗТ Скопје гостува кај Феникс по што нашите Јадрански претставници патуваат за Сараево за третиот турнир од АБА 2.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста