Коронавирусот ја „зеде“ првата клупска жртва во Англија

Од канџите на Коронавирусот настрада и првиот клуб во Англија, Виган. Иако по паузата се вратија со три врзани победи во Чемпионшип, сепак на шест натпревари пред крајот прогласија банкрот. Тимот се наоѓа на осум бода пред зоната за испаѓање, а доколку обезбедат опстанок ќе им бидат одземени 12 бода, во спортивно казната ќе им биде префрлена во следната натпреварувчка година.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста