Претседателот на РК Преспа Илче Котевски почина како последица на Корона

Коронота зеде жртва и во спортскиот дел од нашето оштество. Синоќа на 40 годишна возраст како последица на вирусот почина претседателот на Ракометниот клуб Преспа, Илче Котевски. Екипата со соопштение потврди за смртта на својот прв човек изразувајќи благодарност за неговиот придонес за клубот и за спортот воопшто во тој дел од земјава.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста