КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА: СТРУГА-ЛИЕПАЈА (1-4), ПЕТРОКУБ-СИЛЕКС (1-0), ЉАПИ-ШКУПИ (1-1)

Младиот македонски фудбалски репрезенативец Милан Ристовски е нов напаѓач на словачкиот тим Спартак Трнава. 22 годишниот центарфор си замина од Риека каде ја мина последната полусезона и за највисокиот трансфер во клупската историја, според луѓето о Спартак, доаѓа на три години. Милан е брат на кокапитенот на нашиот национален фудбалски тим Стефан и во националниот тим дебитираше годинава со гол против Казахстан, а на Европското настапи во мечот со Австрија. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста