Кочанчанец почина додека извршувал работни задачи

На 21.08.2020 околу 18.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во фирма во Кочани, додека извршувал работни задачи, се повредил К.А.(44) од Кочани, по што бил пренесен во Општа болница Кочани, каде што по кратко време починал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Advertisements

Поврзани вести