КЛИПЕРСИ ГО ОТПУШТИЈА ДОК РИВЕРС, А НАЈГОЛЕМ КАНДИДАТ ЗА НАСЛЕДНИК Е ТАЈРОН ЛУ

Клиперси го ослободија тренерот Док Риверс и на негово место имаат намера да го именуваат или Тајрон Лу или Џеф Ван Ганди. На разочараноста во клубот од ЛА, па и кај навивачите по елиминацијата од Денвер во полуфиналето на западот од НБА и нема крај, па Риверс по седум години мораше да си оди. Најсерозен кандидат за неговото место е досегашниот помошник на Клиперси Лу кој, потсетуваме има и дев титули како играќ со Лејкерси и една како прв тренер со Кливленд од пред 4 години.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста