КИРЕ ЛАЗАРОВ КАКО ВИНО: 10 ГОЛА ВО ПОРАЗОТ НА НАНТ ВО ФРАНЦУСКАТА ЛИГА

Кире Лазаров даде 10 гола за Нант во меч од француската Прва лига и потсети на своите најдобри денови иако одамна влезе во 41 година. Десниот бек на македонскиот национален ракометен тим со овој извонреден ефект не го спаси Нант од пораз во Лимож, а по неизвесните 32-31 за домаќинот составот на Лазаров го губи чекорот и со синоќешниот противник, а уште повеќе со водечкиот ПСЖ.

Advertisements