НАЈНОВИ ВЕСТИ

КИРЕ ЛАЗАРОВ И НАНТ НЕМАА СРЕЌА И НАЛЕТАА НА БАРСЕЛОНА ВО 1/2 ФИНАЛЕТО ОД РАКОМЕТНАТА ЛШ

Кире Лазаров и Нант не поминаа најдобро на денешната жрепка за полуфиналето од Фајнал форот во Лигата на Европските ракометни шампиони. Тие на 12 јуни во Ланксес арената во Келн ќе се сретнат со Барселона, која одново е прв фаворит, а вториот, ПСЖ истиот ден ќе има меч со изненадувањето Алборг.  Финалето на најдоброто клупско континентално, па и светско ракометно натпреваррување е предвидено за 13 јуни.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста