Вести Свет пред 4 дена

Ердоган: Турција ќе му одржи лекција на Хафтар ако продолжи со нападите

Вести Свет пред 4 дена

Трудо: И САД се виновни со ескалацијата во регионот за уривањето на украинскиот авион во Иран

Вести Свет пред 6 дена

Евакуација на 14 000 луѓе од Дортмунд поради бомби од Втора светска војна

Вести Свет пред 1 нед.

Педофил бил жив запален од граѓани во Мексико

Вести Свет пред 1 нед.

Иран по грешка го соборил украинскиот авион над Техеран?

Вести Свет пред 1 нед.

Трамп: Се уште ги разгледуваме опциите за одговор, ќе ги засилиме санкциите кон Иран веднаш

Вести Свет пред 1 нед.

Путин и Ердоган на средба во Истанбул

Вести Свет пред 1 нед.

Иран објави видео со лажен атентат врз Трамп и со порака- САД ако започне војна ние ќе ја завршиме ( Видео)

Вести Свет пред 2 недели

Над 40 загинати и околу 200 повредени за време на погребот на Касим Сулејмани

Вести Свет пред 2 недели

500 милиони мртви животни во пожарите во Австралија

Вести Свет пред 2 недели

Трамп бара Ирак да плати за американските воени бази ако сака армијата на САД да се повлече

Вести Свет пред 2 недели

Во Иран истакнати црвени знамиња на „одмаздата“