Вести Скопје Култура пред 1 месец

Вечерна диско забава во Карпош со DJ BABURA JUNIOR

Вести Македонија Скопје пред 1 месец

Вардариште се полни со отпад, ама нема да биде депонија, туку претоварна станица

Вести Македонија Скопје пред 1 месец

Костовски: Општина Бутел ќе потроши 456.000 евра за привремени вработувања

Вести Македонија Скопје пред 1 месец

БИЛКА: Употреба на канабис за медицински или лични цели е Уставно загарантирано право а, не казна

Вести Македонија Скопје пред 1 месец

Пандемија ги испразни храмовите, верниците од балкон ја дочекаа веста за Христовото Воскресение

Вести Македонија Скопје пред 2 мес.

Општина Карпош: Дозволите на субјектите кои вршат достава на храна/лекови од претходниот викенд ќе важат и за време на полицискиот час до 20.04.

Вести Македонија Скопје пред 2 мес.

Скопје „се дави“ во ѓубре по долгиот полициски час, граѓаните остро реагираат

Вести Македонија Скопје пред 2 мес.

И денеска хаос пред банките среде вонредни мерки поради пандемијата

Вести Македонија Економија Скопје пред 2 мес.

Македонија единствена земја во регионот која предлага намалување на платите на административците

Вести Македонија Економија Скопје пред 2 мес.

Цените замрзнати, ама не и за трговците – лимоните и натаму „изгор“ скапи

Вести Македонија Економија Скопје пред 2 мес.

Ќе ги заузда ли некој лакомите трговци – граѓаните се жалат, пред маркетите хаос

Вести Македонија Скопје пред 3 мес.

Полни улици, празни кафеани – по последните апели сликата во Скопје денеска малку поинаква