Вести

Роднини на настраданите чекаат на ГП Ѓуешево: Немаме доволно информации, не знаеме ништо за блиските

Роднините на загинатите во страотната автобуската несреќа на автопатот Струма, чекаат на граничниот премин Ѓуешево…

За 4 месеци затворени 20 угостителски објекти во Скопје и Тетово

Државниот пазарен инспекторат досега има извршено 1.280 инспекциски надзори и вкупно се затворени 20 угостителски…

Парното ќе поскапи 2,5 пати ако државата не му даде 25 милиони евра на „ТЕ-ТО“

Енергетската криза се продлабочува, долговите се трупаат, а од Власта и натаму немаат конкретна стратегија…