Фудбал

МАКЕДОНИЈА ВО ИЗМЕНЕТ СОСТАВ ВЕЧЕРВА ЈА ПРЕЧЕКУВА ГРУЗИЈА ВО 4.КОЛО ОД ВТОРОТО ИЗДАНИЕ НА ЛИГАТА НА НАЦИИ

Фудбалската сениорска селекција на Македонија вечерва ја пречекува Грузија во натпревар од 4-то коло во…