Спорт главна страна

АНГЕЛОВСКИ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ НА ФУДБАЛЕРИ НА КОИ ЌЕ СМЕТА ЗА ПРЕСТОЈНИТЕ ДУЕЛИ СО ЕРМЕНИЈА И ГРУЗИЈА ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ

Селекторот на македонската фудбалска сениорска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери на кои…