Промо

МВР И Обвинителство: Затвор до пет години за одобрување на воените злосторства во Украина на „Фејсбук“

Затворска казна до пет години доколку на социјалните мрежи ги одобрувате или оправдувате воените злосторства…

Жестоки битки во Украина – Путин испорача услови, Бајден го предупреди за последиците

Руската армија продолжува со жестоки напади врз украинската територија. Најтешки борби се водат околу приморскиот…