Прилози

Сакал да збори за локални теми: Шилегов одби да коментира за скандалозните обвинувања за дивоградбата

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов не сака да зборува за скандалозните обвинувања дека градел дивоградба…

СДСМ лути на Максим Димитриевски: Го исклучија од партијата бидејќи отиде како независен кандидат

Контра најавите за демократија во партијата, Максим Димитриевски доби исклучување од СДСМ, бидејќи одлучи да…