Прилози

Здравството на работ на колапс – преполни болници, нема простор, нема доволно лекари и сестри

Болничките капацитети алармантно се полнат,  здравствените работници се преморени, си заминуваат од државните ковид центри,…

Заев најави можна блокада од Бугарија на патот кон ЕУ, нарекувајќи го Гоце Делчев историски заднички јунак

-Одличен мегдан е нашиот историски заеднички јунак Гоце Делчев, порача денеска од Пробиштип Зоран Заев….

Заев од Куманово заборави на бугарскиот фашистички окупатор, но се пофали за договорот со Бугарија

Премиерот Зоран Заев го заборави бугарскиот фашистички окупатор во своето свечено обраќање за 11 октомври,…