Прилози

Камчев останува во Шутка и покрај влошената здравствена состојба- се врши ли репресија и тортура врз бизнисменот?

Ниту влошената здравствена состојба поради престојот во Шутка, ниту понудената гаранција од речиси пет милиони,…

Хрватскиот имунолог Тробоњача за Алфа открива: Делта сојот има 18 мутации, но само четири се високо инфективни

Имунологот Златко Тробоњача од Универзитето во Ријека во интервју за Алфа ги сподели своите сознанија,…

Провокациите продолжуваат: Бугарското присвојување на Охрид повторно главна тема кај источниот сосед

Присвојувањето на Охрид  од бугарска страна, повторно главна тема во предизборието кај источниот сосед. ВМРО-БНД…

ВМРО-ДПМНЕ ја поднесе резолуцијата во Собрание, Бучковски загрижен бидејќи правела лошо во Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ официјално ја поднесе до Собранието резолуцијата за заштита на националните интереси на Македонија во…

Земјоделците предупредуваат за нов обид на власта да им го минира најавениот земјоделски протест

На само четири дена пред одржувањето на предупредувачкиот, генерален сеземјоделски протест во Прилеп, македонските земјоделци…

Трајков:По 100 денари плата им дадов за да не останат без здравствено , утре ќе ја земат цела

Вработените во виничкото комунално претпријатие „Солидарност„ утре ќе го земат заостанатиот дел од мајската плата,…

Нов скандал на Мерко, пак навреди новинар кој го праша дали гради луксузна вила во Ливадиште

Безобразлукот и самоволието на струшниот градоначалник Мерко,нема граница- тој денеска наместо да ги прокоментира обвинувањата…