Македонија главна страна

Полицајци претепани од дрвокрадци во Велешко, еден од нив со тешки повреди се бори за живот на неврохирургија

Полицаец хоспитализиран на клиниката за неврохирургија откако бил нападнат од несовни дрвокрадци во велешко Степанци….