Македонија главна страна

Мицкоски: Пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ во Собранието ќе гласа против одлуките за вонредна состојба

Пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ во Собранието ќе гласа ПРОТИВ одлуките за…

Мицкоски: Да се биде најнапаѓаниот политичар од овие мафијаши на власта мене ми дава мотив да истраам во борбата против нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради…

Поврзани вести