Македонија главна страна

Заев најави можна блокада од Бугарија на патот кон ЕУ, нарекувајќи го Гоце Делчев историски заднички јунак

-Одличен мегдан е нашиот историски заеднички јунак Гоце Делчев, порача денеска од Пробиштип Зоран Заев….

Заев од Куманово заборави на бугарскиот фашистички окупатор, но се пофали за договорот со Бугарија

Премиерот Зоран Заев го заборави бугарскиот фашистички окупатор во своето свечено обраќање за 11 октомври,…

Бројот на заболени во Тетово расте, болниците преполни, за властите состојбата не била сериозна

Со речиси секојдневни двоцифрени бројки на новозаразени,состојбата во тетовско со коронавирусот станува сериозна.Во моментов има…

Поврзани вести