Македонија главна страна

Актерката Александра Пешевска ја доби наградата за најдобро актерско остварување на Меѓународниот фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“

Актерката на кумановскиот театар Александра Пешевска ја доби наградата за најдобро актерско остварување на 28…

Мицкоски: Веќе два месеци не може да имаат функционален парламент, а богами ако продолжат вака ќе немаат ниту функционални улици

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју во емисијата „Бизнис поенти“ на телевизија Алфа, рече…