Економија главна страна

За февруарската плата до сега само ветувања од власта: Неопходниот закон ќе поминел во Собрание следната недела

Субвенции за исплата на февруарска плата ќе има. Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи уверува…