КАРИМ БЕНЗЕМА ИМ СЕ ПРИБЛИЖИ НА РАУЛ И ЛЕВАНДОВСКИ НА ВЕЧНАТА ЛИСТА СТРЕЛЦИ ВО ЛШ

Голот за водтсво против Аталанта за Карим Бенема беше 70-ти во Лигата на шампионите и тој остана на петтото место на вечната листа, но сега е на само гол од Раул Гонзалез и два од Роберт Левандовски. За Бенема тоа беше петти погодок во оваа сезона, но поважно е што тој дури 16 години по ред, во Олимпик Лион и Реал Мадрид успева да погодиа барем еднаш, а тука е веднаш зад Роналдо и Меси.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста