Кај затвореник во казнено-поправниот дом во Штип била пронајдена правкаста материја

На 24.07.2020 во 23.45 часот во СВР Штип, од Казнено-поправниот дом „Затвор Штип“ било пријавено дека при претрес на осуденикот П.Т.(40) од Свети Николе полициски службеник пронашол правкаста материја. Полициски службеници излегле на местото и правкастата материја била одземена за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот против П.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста