Кај кочанчанец пронајдени повеќе банкноти со ист сериски број, полицијата го привела

На 23.08.2020 во 01.40 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода С.Ф.(43) од Кочани, поради тоа што при преглед кај него биле пронајдени 33 банкноти од 100 евра, со ист сериски број и други шест банкноти од 100 евра, со ист сериски број. Тој бил приведен во Полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста