Кабинетот на Пендаровски се извини: Црногорското знаме ставено наопаку

Кабинетот на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски се извини заради тоа што не забележале дека за време на официјалната посета на црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ на Скопје, за време на средбата на претседателите, црногорското знаме било ставено наопаку.

Извршен е ненамерен превид за време на поставувањето на црногорското знаме на тет-а-тет состанокот на двајцата претседатели, се наведува во писмото со извинување, пренесуваат црногорските медиуми.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста