Јужнофриканскиот сој засега не е детектиран во Македонија

Засега нема јужноафрикански сој на ковид-19 во Македонија.

Според анализите што денеска ги направи МАНУ на брисот од другиот пациент кој пред неколку дена се врати од Занзибар, детектирано е присуство на британскиот сој на вирусот СарсКов2, информираше Министерството за здравство.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста