ЈУВЕНТУС според ББЦ го понудил КРИСТИЈАНО РОНАЛДО во БАРСЕЛОНА

Јувентус сака да се ослободи од Кристијано Роналдо и според ББЦ и го понудил Португалецот на Барселона. Во Торино веќе не сакале да го плаќаат 35 годишниот напаѓач цели 57 милиони евра, а на Камп Ноу наводно сакаат да видат како би изгледал тандем Меси-Роналдо. Се е во моментов во сфера на шпекулации иако не се непознати вакви трансфери на големи ѕвезди меѓу двата големи шпански гиганти особено што Роналдо по заминувањето од Мадрид две години е во Торино. Во исто време се очекува и разврската на ЛШ, а ако шпанците не минат добро, дури тогаш овој трансфер ќе стане реалност.

Advertisements

Поврзани вести