Јувентус летово ќе ги продава сите повозрасни играчи

Јувентус летово ќе се обиде да ги продаде Игуаин, Бернардески, Де Шиљо, Матуиди, Кедира и Ругани кои прво не се во плановите на Маурисио Сари, а второ со нивното заминување треба да се обезбедат пари за нови засилувања, и плус и ќе се намали старосната граница во тимот. Екипата од Торино веќе го ослободи Пјаниќ и го донесе Артур, а Бразилецот е само првото од, како што велат на Алијанц стадионот, барем трите поголеми засилувања.

Advertisements