ЈУВЕНТУС ЈА СПАСИ СЕЗОНАТА СО ПОБЕДА ВО ФИНАЛЕТО ОД КОПА ИТАЛИЈА

Јувентус делумно ја спаси сезоната со 14-тиот трофеј во Копа Италија. Торинези синоќа во Реџо Емилија ја победија Аталанта со 2-1 во финалето од 74-тото издание на Купот, а човек на одлука беше Македонецот со шведски пасош Дејан Кулушевски кој даде гол за водство и имаше асистенција при вториот и решавачки.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста