ЈУНАЈТЕД ЌЕ ГО ОСЛОБОДИ ПОГБА САМО ЗА СУМА ОД 100 МИЛИОНИ ЕВРА

Пол Погба иако е најплатениот играч во Манчестер Јунајтед, тренерот Солскјер не гледа лидер во него, ниту го смета за првотимец. Агентот Мино Рајола дополнително ги разгоре страстите со изјавата дека карирета на Погба во Јунајтед е завршена. Но, не смета така и управата на „Ѓаволите“, која наводно нема да го ослободи за сума под 100 милиони евра. Јувентус сака да го врати, а во трката ќе се приклучат Реал и ПСЖ.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста