Јелена Антиќ најавува враќање на терените

Една од најдобрите македонски кошаркарки од новиот век Јелена Антиќ за овдешните медиуми најавува дека наскоро се враќа на терен и се надева дека во ноември повторно ќе за игра за нашата репрезентација. Но до тие квалификациски средби за Европското првенство, Антиќ мора да го заврши рехабилитацискиот циклус и да најде нов клуб во кој би продолжила да настапува.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста